www.olejkowyzielarz.pl

 

Stosowanie olejków

 

Sprzedawane olejki nie są zarejestrowane jako lekarstwa, suplementy diety czy kosmetyki, sprzedawane są jako produkty do spalania, czy do aromaterapii.

Jeśli chcesz korzystać z olejków w inny sposób – nie ma problemu, zawsze robisz to na własną odpowiedzialność. Stosowanie się do moich zaleceń nie powoduje negatywnych skutków. Nie znane mi są ani nie zostały opisane w literaturze światowej negatywne skutki użycia olejków w zalecanych ilościach.

Receptury olejków mają przynajmniej kilkanaście lat, skład tych kompozycji opracował stary lekarz - zielarz, niektóre zostały przez mnie zmodyfikowane. Kompozycje najczęściej składają się z 3-4 olejków głównych i paru pobocznych. Podstawową zasadą w stosowaniu olejków której moc sprawdziłem w wielu przypadkach jest zasada synergii czyli wzmacniania właściwości olejków w przypadku ich łączenia. Po prostu odpowiednia kompozycja działa lepiej niż pojedynczy olejek. Nie mam kompozycji jedno, dwu olejkowych. Najmniejsza ilość to trzy olejki.

Podstawowym zastosowaniem sprzedawanych olejków są kuracje dymem olejkowym. Kuracje te przeprowadzamy spalając rośliny nasączone olejkiem. W tym celu zbieramy i suszymy łodygi trzciny lub pałki wodnej. Możemy również wykorzystać jako kadzidła brązowe części pałek wodnych. Wysuszone łodygi umieszczamy w słoju lub butelce i zalewamy je wybranym olejkiem, dokładnie zakręcamy i pozostawiamy tak na okres 2-4 godzin. Po tym czasie łodygi wyjmujemy, osączamy i osuszamy bibułą. Mamy gotowy produkt który spalamy w pomieszczeniu chorego. Można jeszcze inaczej – proszę skropić olejkiem suche płatki nagietka i palić małymi porcjami w moździerzu czy na grubej podstawce.

Przed pierwszym użyciem olejków zapoznaj się z poniższą informacją i dostosuj się do niej.

Pierwszą i konieczną czynnością przy używaniu olejków do wcierania w skórę jest przeprowadzenie próby czy nie jesteś uczulony na jakiś składnik olejków. Zdarza się to niezwykle rzadko ale zawsze jest taka możliwość. W tym celu rozetrzyj jedną kroplę olejku na wewnętrznej stronie przedramienia. Jeśli nastąpi zaczerwienienie, szczypanie, pieczenie – jesteś uczulony i nie możesz używać tego olejku. Takie reakcje jak pieczenie , szczypanie są niedopuszczalne i dyskwalifikują dalsze użycie olejków. Mogą występować jedynie w przypadku olejków do płukania ust zawierających olejek cynamonowy który jest stosunkowo silny i czasem powoduje takie reakcje. Wtedy taki olejek należy stosować jedynie 1 dzień na parę dni czy jeden raz dziennie.

W przypadku każdej nietypowej reakcji organizmu należy zaprzestać używania olejku.

Użycie olejków może powodować powstanie popularnego herxa. Prawidłowa nazwa to reakcja Jarisha – Herxheimera. Jest to reakcja organizmu na wydzielane toksyny przez zabijane bakterie czy grzyby. Jest to ogólne pogorszenie stanu zdrowia, pojawienie się nowych bóli, zwiększenie istniejących, przejawia się indywidualnie, najczęściej jako objawy grypopochodne i występuje tylko w silnie zainfekowanych organizmach. Po takim pogorszeniu zawsze przyjdzie polepszenie. Praktycznie występuje najczęściej przy boreliozie ewentualnie przy chlamydiach.

Olejki działają bardzo szybko – nie trzeba oczekiwać dni czy tygodnie na efekt. Jeśli nie ma żadnego efektu po zastosowaniu olejku to najczęściej nie ma żadnego problemu zdrowotnego. Przy boreliozie zasada ta zawsze się sprawdza – nie czujesz działania olejków to w 95% nie masz boreliozy.

Olejki przeznaczone są do stosowania zewnętrznego. Wyjątkowo przez krótki okres czasu i na wyraźne zalecenie terapeuty mogą być stosowane wewnętrznie (doustnie). Skład każdej kompozycji jest inny i dostosowany do różnych schorzeń.

Otrzymałeś odpowiednio skomponowaną mieszaninę olejków eterycznych. Kompozycja ta jest gotowa do użycia i dobrana odpowiednio do konkretnej choroby.

Wszystkie kompozycje składają się wyłącznie z czystych, 100% naturalnych olejków eterycznych rozcieńczanych olejem bazowym. Można je zbadać w dowolnym laboratorium. Ogromna większość kompozycji olejków jest rozcieńczana do stężenia 25%. Takie stężenie jest uzyskiwane przez zmieszanie 1 części czystego olejku z 3 częściami oleju bazowego. Jako olej bazowy jest używana oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej z migdałów. Olejki są zakupywane głównie w sprawdzonych polskich, i amerykańskich firmach istniejących na rynku przynajmniej kilkanaście lat. Sporadycznie są wykorzystywane olejki ukraińskie i rosyjskie. Produkt jest gotowy do użycia i nie trzeba go dodatkowo rozcieńczać. Nie używam i nie zalecam stosowania czystych, stężonych olejków.

Olejki wcieraj w skórę (nie na rany czy skaleczenia) na ogół w bolące miejsca. Olejki są dobrze wchłaniane ze skóry. Ich wchłanianie rośnie w miarę używania, czyli po paru dniach stosowania będą się lepiej i szybciej wchłaniały. Wkropione na skórę i rozcierane np. co minutę też szybciej się wchłoną. Olejki doskonale przenikają przez skórę i działają nie tylko w miejscu użycia, są przenoszone do całego organizmu. Żeby były lepiej roznoszone po organizmie możesz nacierać miejsca z dużą ilością widocznych żył – dłonie, stopy, można na czoło ale bezwzględnie z dala od oczu.

Jeśli przeszkadza zapach olejku to nie ma z tym większego problemu. Olejki wchłaniają się szybko, ich wchłonięcie przyspiesza powtarzanie wcierania, najczęściej po 5-15, najdalej 30 minutach są wchłonięte i nie ma problemu z umyciem skóry czy wzięciem prysznica.

Najszybciej i najwygodniej olejki podaje się używając strzykawki jednorazowej 1 czy 2 ml (najlepiej 2ml) z grubą igłą np. 1,2mm. Końcówkę takiej igły koniecznie stępić kamieniem, na betonie, papierem ściernym aby była tępa i żeby uniknąć skaleczenia skóry podczas aplikacji. Nabieramy olejku (można od razu na cały dzień) i zabezpieczamy igłę plastikową końcówką.

Olejków nie mogą używać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Przechowywać najlepiej w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, bezwzględnie chronić przed światłem słonecznym.

Zawartość: najczęściej wszystkie olejki mają po 8ml (borelioza, grzybica), olejki bardziej stężone jak seria PZ na paznokcie, MPS na skórę, czy KKO na zatoki mają pojemność 5-6 ml, olejki na trądzik z serii AC mają 10ml. Zakrętki buteleczek powinny mieć nienaruszony plastikowy pasek gwarancyjny łączący je z nakrętką co świadczy o nienaruszalności zawartości butelki.

Chronić przed dziećmi, nie stosować do oczu, trwałość 6 miesięcy.

Ponieważ chcę aby olejki dotarły do klienta na pewno i w stanie nienaruszonym dlatego olejki są zawsze wysyłane listem poleconym zapakowane w kopertę bąbelkową. Koszt przesyłki 11-13 zł.