www.olejkowyzielarz.pl

 

Trądzik 

 

Trądzik to dość powszechnie występujące schorzenie skóry. Częściej chorują kobiety, poważniej mężczyźni. Mamy różne rodzaje trądziku. Najczęściej ma on związek ze zmianami hormonalnymi które wpływają na produkcję łoju i powiększenie gruczołów łojowych. Zmieniony skład łoju i jego zwiększona ilość powodują, że zatykają się ujścia gruczołów łojowych (powstaje zaskórnik). Takie zmienione gruczoły łojowe stają się doskonałym miejscem gdzie rozwijają się różne bakterie beztlenowe które powodują stan zapalny. Organizm walczy ze stanem zapalnym wysyłając w zagrożone miejsca makrofagi które mają zlikwidować problem. To z resztek makrofagów i bakterii powstaje ropa w zaatakowanym miejscu.

Jakie są najważniejsze problemy w walce z trądzikiem – pierwszy to zmniejszenie ilości produkowanego łoju – może to być bardzo trudne jeśli nadmierna produkcja łoju wynika ze zmian hormonalnych, następny problem to szybkie się pozbycie łoju ze skóry- to często najłatwiejszy problem ale przy okazji dochodzi najczęściej do uszkodzenia skóry na skutek nadmiernego jej wysuszenia, następny problem to osłabienie, starcie zewnętrznej warstwy skóry aby pozwolić na swobodne ujście na zewnątrz skóry wyprodukowanego łoju, można to robić mechanicznie (peeling) lub chemicznie znowu przy okazji niszcząc skórę, ostatni etap to zabicie bakterii które powodują lub mogą powodować stan zapalny – tutaj najczęściej używa się antybiotyków.

W przypadku stosowania chemii to preparaty z siarką czy kwasem salicylowym rozpuszczają łój, następnie stosuje się preparaty z nadtlenkiem benzoilu (niestety lubi uczulać) które złuszczają czy osłabiają zewnętrzną warstwę skóry, ograniczają produkcję łoju i mimo, że niszczą też bakterie to jednocześnie produkując sporo wolnych rodników niszczą też skórę powodując jej starzenie się, uwrażliwienie na słońce, oraz zniszczenie potrzebnych skórze witamin. Bardzo często w leczeniu trądziku stosuje się różne antybiotyki, na ogół z grupy tetracyklin (uwaga na słońce bo można doznać ciężkich poparzeń) które mają zabijać bakterie powodujące stany zapalne. Nie będę komentował praktyki czasem wielomiesięcznego zapisywania antybiotyków i ich skutków ubocznych.

Jeśli masz problemy z cerą twarzy to zawsze warto zrobić badania w kierunku nużeńca – koszt ok.30zł jest niewielki a lekarze a nawet dermatolodzy nie zawsze o tym pamiętają. Lub przeczytaj na ten temat i porównaj objawy.

Ja proponuję naturalną i dużo skuteczniejszą alternatywę – kurację na bazie olejków eterycznych.

Podstawowym składnikiem moich olejków – najbardziej istotnym są mieszaniny różnych olejków eterycznych które działają głównie antybakteryjnie nie pozwalając na rozwój stanu zapalnego, likwidują istniejący i nie pozwalają na jego rozszerzenie na inne partie skóry. Właśnie antybakteryjne właściwości odpowiednich olejków kompletnie lekceważone przez innych specjalistów pozwalają na pozbycie się problemu.

Moje olejki poza olejkami antybakteryjnymi zawierają inne oleje roślinne korzystnie wpływające na cerę, w tym olej arganowy, który sam w sobie jest bardzo cennym składnikiem i reguluje wydzielanie łoju, oleje te nawilżają skórę, dostarczają cennych witamin.

Moje olejki zawierają dodatkowo domieszki ziołowych nalewek gdzie alkohol etylowy który jest ekstrahentem ziół sam z siebie rozpuszcza łój a dodatkowo rozpuszczone zioła działają przeciw zapalnie.

Mimo, że powszechnie uważa się , że zioła muszą długo działać aby przynieść efekt to użycie moich olejków i efekty ich użycia widać już po maksymalnie 5 dniach. Wystarczy przecierać skórę 2-4 razy dziennie aby uzyskać trwały efekt.

Olejki są produktem w 100% produktem naturalnym, w olejkach nie użyto żadnej chemii - emulgatorów, konserwantów, sztucznych dodatków. Podstawowe składniki moich olejków to olejki eteryczne, oleje roślinne – arganowy, migdałowy oraz nalewki ziołowe. Właśnie dlatego w olejkach występują 2 warstwy płynu. Pieczenie czy szczypanie jakie występuje przy niektórych preparatach na trądzik u mnie nie może się zdarzyć – to dyskwalifikacja olejku. Po użyciu moich olejków nie mogą występować podrażnienia, szczypania, zaczerwienienia i w przypadku 95% ludzi tak jest. Jeśli by było inaczej to w takim przypadku występuje uczulenie na jeden ze składników i olejki nie mogą być używane. Zdarza się to bardzo rzadko ale jest to możliwe bo można być uczulonym na dowolną rzecz. Zawsze wcześniej wykonaj próbę uczuleniową.

Nie jestem naciągaczem, nie namawiam na wyrzucanie pieniędzy na niesprawdzone rzeczy i dlatego każdy może otrzymać bezpłatne próbki olejku celem sprawdzenia czy piszę prawdę czy nie. Napisz do mnie, opisz problem w 2 zdaniach, podaj adres, wyślę bezpłatne próbki. Ilość olejku w próbkach jest co prawda minimalna ale powinieneś odczuć ich działanie. Cena olejku za but. 10ml to 8 zł

Do walki z trądzikiem warto wdrożyć odpowiednią dietę. Ma ona bardzo duży wpływ zarówno na wygląd cery jak i nasze samopoczucie. Doskonale pomaga łagodzić objawy owej dolegliwości.

Przy trądziku należy ograniczyć:

- spożywanie gorących potraw i napojów,

- spożywanie pikantnych dań,

- wykluczyć produkty zawierające duże ilości sztucznych barwników, substancji poprawiających smak czy konserwantów

- wykluczyć przebywanie w nadmiernie nagrzanych pomieszczeniach – np. sauna

- unikać takich czynników jak: zbyt silny wiatr, mróz czy słońce,

- spożycie mocnej herbaty i kawy, unikanie kakao

- spożycie alkoholu w nadmiernych ilościach

Aby nasza skóra funkcjonowała prawidłowo, niezbędne jest dostarczenie jej cynku, którego jest dużo w pełnoziarnistych produktach, roślinach strączkowych, kiełkach pszenicy czy nasionach słonecznika, a także witaminy A, której źródłem są czerwone oraz pomarańczowe warzywa. Witamina A ma za zadanie zmniejszać wydzielanie sebum, które w dużym stopniu przyczynia się do powstawania zmian trądzikowych. W naszym codziennym menu nie powinno zabraknąć takich warzyw i owoców, jak: czerwona i żółta papryka, pomidory, marchew, sałata, szpinak, brokuły.

Oczywiście część tych produktów ma kolor zielony, a jak udowodniono zielone warzywa liściaste są bogactwem witaminy B6 , która wpływa tonizująco na skórę i jednocześnie zmniejsza liczbę wyprysków.

W codziennym abecadle nie powinno zabraknąć również produktów bogatych w witaminy C i E. Te ostatnie znaleźć można np. w olejach roślinnych. Wykorzystując oleje pomożemy organizmowi lepiej wchłonąć pozostałe witaminy rozpuszczane w tłuszczach.

Właściciel skóry skłonnej do powstawania zmian trądzikowych powinien unikać również: tłustych mięs, potraw smażonych, szczególnie w głębokim tłuszczu, produktów dostarczających dużych ilości soli jak chipsy, paluszki, krakersy, ostrych przypraw jak pieprz, chilli, tabasco.

Stosowanie się do powyższych zaleceń plus stosowanie moich olejków w pomaga w 85% przypadków.